
Nanoe neemt keramische poederlijn van Saint-Gobain ZirPro over
Unieke combinatie van breuktaaiheid, buigsterke en hardheid
Waar afgelopen jaar tal van materiaalproducenten zich uit de AM-markt hebben teruggetrokken, doet het Franse Nanoe juist een overname. Het neemt de Upryze-Shock lijn keramisch poeder van Saint-Gobain ZirPro over.
Deze samenwerking met Saint-Gobain omvat een technologieoverdracht, portfolio van bestaande klanten en een exclusieve licentie op het bijbehorende patent en handelsmerk. Upryze-Shock is een materiaallijn op basis van zirkonia met een ultrahoge taaiheid, ontwikkeld door Saint-Gobain Research Provence R&D-centrum.
Upryze-Shock keramisch poeder past beter in portfolio van Nanoe
Unieke combinatie van eigenschappen
Upryze-Shock- is gebaseerd op co-gestabiliseerd zirkonia van ceria en yttrium, versterkt met aluminiumoxide in de vorm van plaatjes. Het zorgt voor een zeer hoge taaiheid vergeleken met traditioneel yttrium gestabiliseerd zirkonia. De breuktaaiheid ligt op 14 MPa .m1/2 vergeleken met een gebruikelijke waarde rond 6 MPa. m1/2. Hierbij blijven een goede buigsterkte (1000 MPa 4-punts buigsterkte) en hardheid (12,5 GPa Vickers-hardheid) behouden. Saint-Gobain heeft de materiaallijn en de bijbehorende technologie verkocht omdat het een niche product is voor een zeer specifieke industrie. “Het past niet langer in de ZirPro strategie”, aldus Frederic Wiss, commercieel directeur EMEA van Saint-Gobain ZirPro. Hij is blij in Nanoe de juiste partner te hebben gevonden.
Past in de Nanoe strategie
Guillaume de Calan, CEO van Nanoe, ziet de toevoeging van Upryze-Shock-materiaal passen in de strategie van het Franse bedrijf om te focussen op speciale keramische grondstoffen, met high-end, toepassingsspecifieke materialen als kern van de strategie. “We kunnen nu het bestaande klantenbestand van Saint-Gobain blijven bedienen en dit materiaal eveneens aanbieden aan ons klantenbestand.” Upryze-Shock kan direct gekocht worden bij Nanoe.




