
UltiMaker S6: vier keer sneller 3D printen
Lang verwachte opvolger van S5 geïntroduceerd
UltiMaker lanceert voor engineers, maak- en onderhoudsbedrijven de nieuwe UltiMaker S6 3D printer. Doordat deze over de Cheeta motion planner uit de S8 beschikt, print de nieuwe S6 tot vier keer zo snel als z’n voorganger, de S5.
Nadat er meer dan 40.000 exemplaren van de UltiMaker S5 zijn verkocht, introduceert de Nederlandse 3D printerfabrikant de opvolger: de S6. Deze is volledig compatible met de S5: dat betekent dat printkoppen, het material station en air manager op beide modellen gebruikt kunnen worden. De verbetering zit vooral in de snelheid van de nieuwe machine.
Nog een extra iteratie dankzij snellere 3D printer die UltiMaker S6 is

Kortere printtijden
Deze beschikt over dezelfde aansturing van de drie assen als de grotere S8. Vergeleken met zijn voorganger betekent dit dat de UltiMaker S6 tot 500 mm/s snel beweegt en versnellingen haalt tot 50.000 mm/s2. Daarmee hebben de gebruikers de onderdelen die ze 3D printen nog sneller in hun handen. “Stilstandtijd is nadelig voor ons snelle ontwerpproces en ons team heeft niet de mogelijkheid om dagen te wachten op een print of om complexe reparaties uit te voeren. Dit betekent dat we er nog één iteratie op een ontwerp uit moeten persen voordat we vertrekken naar een raceweekend”, zegt Erik Schwartz, eigenaar en coureur van het Amerikaanse Schwartz Off Road Motorsportz. Dit bedrijf is een van de bètaklanten geweest die de S6 heeft getest.
Bestaande printfiles blijven bruikbaar
UltiMaker biedt voor de nieuwe S6 twee opties wat betreft het bouwplatform. Een flexibel platform dat geschikt is voor een groot aantal toepassingen en een glasplaat voor toepassingen in de medische of voedingsindustrie. Net als de andere modellen wordt de S6 geleverd met de dubbel extruder om geen tijd te verliezen bij het 3D printen van supportmateriaal of een tweede materiaal. Alle meer dan 300 materialen die voor de S5 geschikt zijn en in UltiMaker Cura gedefinieerd zijn, kan men ook op de Ultimaker S6 verwerken. Van onderdelen die al eerder voor een van de andere 3D printers uit de Ultimaker S-lijn zijn gesliced, kan men met dezelfde file op de Ultimaker S6 printen.

Meer snelheid en veelzijdigheid
“Met de S6 willen we onze gebruikers meer geven – meer snelheid, meer veelzijdigheid en meer vrijheid – zonder dat ze helemaal opnieuw hoeven te beginnen”, zegt Marc Uyttenboogaard, Product Manager bij UltiMaker. “We hebben alles behouden wat gebruikers zo geweldig vinden aan de S5 en hebben het nog beter gemaakt, terwijl we achterwaartse compatibiliteit garanderen om de investeringen van onze klanten op de lange termijn te beschermen.” De 3D printerfabrikant geeft op de nieuwe S6, die gebouwd wordt in Nederland, twee jaar garantie.