Duurzaam glasvezelversterkt PP filament van 100% gerecycled post-consumer materiaal

Samenwerking Transmare CirQlair en 3D4Makers

Transmare CirQlair en 3D4Makers brengen gezamenlijk het r-UltraMarathon 3D PP filament op de markt. Het gaat om een filament gemaakt van 100% post-consumer gerecycleerd PP versterkt met glasvezels.


r-UltraMarathon 3D PP is ontwikkeld door Transmare CirQlair. Het Rotterdamse bedrijf is gespecialiseerd in het onder meer het ontwikkelen van hoogwaardige kunststof compounds gebaseerd op gerecycleerde kunststoffen.

Breed toepassingsgebied

Het nieuwe PP filament dat de twee bedrijven op de markt brengen is voor een breed scala aan 3D print toepassingen inzetbaar. Naast een hoge sterkte en stijfheid trekt het minder krom en kent het een uitstekende laaghechting. Daarnaast heeft het filament verbeterde vlamvertragende eigenschappen; anti-bacteriële/anti-schimmel eigenschappen; verbeterde UV-bestendigheid en behoudt het materiaal de eigenschappen ook bij hogere temperaturen. 3D4Makers neemt de productie van het filament voor zijn rekening.

Duurzaam materiaal

De samenwerking voor de productie en distributie van r-UltraMarathon 3D PP past volgens Epco Blessing van Transmare CirQlair in hoe het Rotterdamse bedrijf zich inzet voor het gebruik van duurzame oplossingen in de 3D-printindustrie. “Deze samenwerking past bij onze toewijding om duurzame oplossingen in de 3D-printindustrie te promoten. Door onze expertise in gerecyclede kunststoffen te combineren met de productiecapaciteiten van 3D4Makers kunnen we een werkelijk uitzonderlijk product leveren.” Jasper Wille van de Haarlemse filamentproducent zegt dat het materiaal niet alleen voldoet aan de hoge prestatie-eisen die klanten stellen, maar tevens milieuverantwoord is door het gebruik van 100% post-consumer gerecycled materiaal.”

Het filament is leverbaar in zowel diameter 1,75 als 2.85 mm. Het materiaal was al eerder beschikbaar in granulaatvorm voor onder andere het grootformaat 3D printen en heeft zich daar bewezen in het 3D printen van onder andere van meubels, boten en sloepen tot 18 meter lengte.  Het filament is beschikbaar in de webshop van 3D4Makers alsook via Transmare CirQlair.

Mobiele versie afsluiten