XJet heeft de eerste Carmel 1400C geleverd in de Benelux. Samen met Lay3rs is de deal rond gemaakt en de machine inmiddels geïnstalleerd bij in Rijssen.
Voor Ter Hoek was de logica helder: door keramische productiecapaciteit toe te voegen, kan het bedrijf zijn bestaande klanten nog beter bedienen en tegelijk nieuwe markten aanboren. Maar de stap naar keramiek was tot voor kort allesbehalve eenvoudig vanwege de bewerkelijke processen. Voor kleine series in keramiek was de drempel jarenlang te hoog.
3D-printen als gamechanger voor technisch keramiek
Additive manufacturing verandert dat verhaal fundamenteel. Door keramische onderdelen laag voor laag op te bouwen, vervallen de beperkingen van traditionele maakprocessen. Complexe interne kanalen, scherpe overgangen en fijne details zijn mogelijk zonder kostbare matrijzen of omslachtige nabewerkingen. Ter Hoek ziet in 3D-printen de sleutel om keramische productie op een economisch verantwoorde en flexibele manier aan te bieden.
Strategische herbezinning
De investering van Ter Hoek in keramische 3D-printtechnologie is meer dan een uitbreiding van het materiaalportfolio. Het is een strategische herbezinning op wat het betekent om een toekomstbestendig precisiebedrijf te zijn. Door digitale productie, ontwerpvrijheid en materiaalinnovatie samen te brengen, slaat Ter Hoek een brug tussen de maakindustrie van vandaag en die van morgen. “Door de wereld van technisch keramiek te betreden met het digitale productieplatform van XJet, voegen we niet zomaar een nieuw materiaal toe. We omarmen een fundamenteel nieuwe manier van produceren”, zegt Gerrit ter Hoek.
Lees verder op Made-in-Europe
